Roof conductor holder for tiled and slated roofs
Type 157 ND-VA
|Item no. 5215307
|EAN 4012195903796




Item no. / Type
5215307 / 157 ND-VA
Length
260 mm
Montaj yüksekliği
74 mm
Uyumluluk
Rd 8-10 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• High roof conductor holder: 74 mm
• With perforation Ø 5.5 mm
• Polyamide cable bracket
• With perforation Ø 5.5 mm
• Polyamide cable bracket
Technical data
Dimensions
| Length | 260 mm |
|---|
Technical data
| Montaj yüksekliği | 74 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 10 |
| Conductor fastening type | With clamp clip |
| Application | Roof surface |
| Mounting type | Screw-on |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 260mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3153 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
157 ND-VA
260
74
Rd 8-10
5215307
157 ND-VA
Item no.
5215307
Length
260
Montaj yüksekliği
74
Uyumluluk
Rd 8-10


