Roof conductor holder for tiled, slated and corrugated roofs, Rd 8, A2
Type 159 VA-V
|Item no. 5217075
|EAN 4012195407959




Item no. / Type
5217075 / 159 VA-V
Montaj yüksekliği
21 mm
Uyumluluk
Rd 8 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• Bottom section and conductor holder stainless steel (V2A)
• Bottom section with Ø 8.5 mm slot
• Bottom section with Ø 8.5 mm slot
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 21 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 8 |
| Conductor fastening type | With clip |
| Application | Corrugated roof |
| Mounting type | Screw-on |
| Uyumluluk | Rd 8 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1782 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
159 VA-V
21
Rd 8
5217075
159 VA-V
Item no.
5217075
Montaj yüksekliği
21
Uyumluluk
Rd 8


