Roof conductor holder for tiled, slated and corrugated roofs, with cable bracket
Type 133 NB
|Item no. 5202213
|EAN 4012195904335




Item no. / Type
5202213 / 133 NB
Montaj yüksekliği
67 mm
Uyumluluk
Rd 8-10 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• With weather-proof clamping collar from soft-PVC
• Required drill hole Ø = 16 mm
• Spacer and conductor holder from polyamide, grey
• Required drill hole Ø = 16 mm
• Spacer and conductor holder from polyamide, grey
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 67 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 10 |
| Conductor fastening type | With clamp clip |
| Application | Corrugated roof |
| Mounting type | Miscellaneous |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 47mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Grey |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1652 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
133 NB
67
Rd 8-10
5202213
133 NB
Item no.
5202213
Montaj yüksekliği
67
Uyumluluk
Rd 8-10


