Roof conductor holder for tiled, slated and corrugated roofs, with crossbar
Type 133 A
|Item no. 5202248
|EAN 4012195402138




Item no. / Type
5202248 / 133 A
Montaj yüksekliği
50 mm
Uyumluluk
Rd 8-10 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• With weatherproof clamping collar from soft PVC
• Required drill hole Ø = 16 mm
• Spacer from polyamide, grey
• Required drill hole Ø = 16 mm
• Spacer from polyamide, grey
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 50 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 10 |
| Conductor fastening type | With screw clip |
| Application | Corrugated roof |
| Mounting type | Miscellaneous |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 50mm |
| Material | Polyamide |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2819 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
133 A
50
Rd 8-10
5202248
133 A
Item no.
5202248
Montaj yüksekliği
50
Uyumluluk
Rd 8-10


