Roof conductor holder, suitable for direct bonding
Type 165 B 60
|Item no. 5218810
|EAN 4012195408918




Item no. / Type
Length
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
• With conductor holder and bottom section, hot-dip galvanised steel
• Bottom section Ø 100 mm
• Bottom section Ø 100 mm
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Dimension H | 60 mm |
Technical data
| Montaj yüksekliği | 60 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 10 |
| Conductor fastening type | With screw clip |
| Application | Flat roof |
| Mounting type | Adhesive |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 60mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5383 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
165 B 60
100
60
Rd 8-10
5218810
165 B 100
100
100
Rd 8-10
5218829
Montaj yüksekliği
165 B 60
Item no.
5218810
Length
100
Montaj yüksekliği
60
Uyumluluk
Rd 8-10
165 B 100
Item no.
5218829
Length
100
Montaj yüksekliği
100
Uyumluluk
Rd 8-10


