Rung CK 40
Type CK 40 20 FT
|Item no. 6008224
|EAN 4012196629718



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
CK40 rung for use in heavy-duty vertical ladders and in IS 8 supports.
The maximum rung load is 175 kg.
Technical data
Dimensions
| Length | 154 mm |
|---|---|
| Width | 154 mm |
| Height | 100 mm |
Technical data
| Ölçü G x Y | 40 x 22,5 mm |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 18 mm |
| Material thickness | 2 mm |
| Boyut | B154mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,2159 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
CK 40 20 FT
154
6008224
CK 40 30 FT
254
6008232
CK 40 40 FT
354
6008240
CK 40 50 FT
454
6008259
CK 40 60 FT
554
6008267
CK 40 70 FT
654
6008275
CK 40 80 FT
754
6008283
CK 40 90 FT
854
6008291
CK 40 100 FT
954
6008305
CK 40 110 FT
1054
6008313
CK 40 120 FT
1154
6008321
Width
CK 40 20 FT
Item no.
6008224
Width
154
CK 40 30 FT
Item no.
6008232
Width
254
CK 40 40 FT
Item no.
6008240
Width
354
CK 40 50 FT
Item no.
6008259
Width
454
CK 40 60 FT
Item no.
6008267
Width
554
CK 40 70 FT
Item no.
6008275
Width
654
CK 40 80 FT
Item no.
6008283
Width
754
CK 40 90 FT
Item no.
6008291
Width
854
CK 40 100 FT
Item no.
6008305
Width
954
CK 40 110 FT
Item no.
6008313
Width
1054
CK 40 120 FT
Item no.
6008321
Width
1154



