Rung CKD 40
Type CKD 40 60 FT
|Item no. 6008269
|EAN 4012195612766



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
CKD40 rung for use in heavy-duty vertical ladders and in IS 8 supports.
The maximum rung load is 175 kg.
Technical data
Dimensions
| Length | 554 mm |
|---|---|
| Width | 554 mm |
| Height | 100 mm |
Technical data
| Ölçü G x Y | 2 x 40 x 22,5 mm |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 18 mm |
| Material thickness | 2 mm |
| Boyut | B554mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,5105 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
CKD 40 60 FT
554
6008269
CKD 40 70 FT
654
6008277
CKD 40 80 FT
754
6008285
CKD 40 90 FT
854
6008293
Width
CKD 40 60 FT
Item no.
6008269
Width
554
CKD 40 70 FT
Item no.
6008277
Width
654
CKD 40 80 FT
Item no.
6008285
Width
754
CKD 40 90 FT
Item no.
6008293
Width
854



