Rung support plate for the maintenance of electrical function FS
Type SAB20 FS
|Item no. 6222943
|EAN 4012196555857



Item no. / Type
Width
Material thickness
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Rung support plates to increase the support area for the cables in the fittings for routing types with cable ladders for the maintenance of electrical function to DIN 4102 Part 12. Use the support plates to ensure the largest possible support surface in the cable ladder fittings for cables that maintain electrical function in the event of fire. The rung support plates are just laid loosely on the rungs of the cable ladder fittings. The lugs pointing down prevent slippage.
For cable ladders with a width of 200 mm
Technical data
Dimensions
| Width | 180 mm |
|---|---|
| Height | 16,5 mm |
| Dimension B | 180 mm |
| Dimension b | 50 mm |
| Dimension a | 40 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Material thickness | 1,5 mm |
| With perforation | yes |
| Boyut | 180x140x16,5 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,9309 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Material thickness
Item no.
SAB20 FS
180
1,5
6222943
SAB30 FS
280
1,5
6222951
SAB40 FS
380
1,5
6222978
Width
SAB20 FS
Item no.
6222943
Width
180
Material thickness
1,5
SAB30 FS
Item no.
6222951
Width
280
Material thickness
1,5
SAB40 FS
Item no.
6222978
Width
380
Material thickness
1,5



