Rung WSK 40
Type WSK 40 40 FT
|Item no. 6008046
|EAN 4012196007097



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Angle profile rungs for use in heavy-duty vertical ladders and in IS 8 supports.
The maximum rung load is 250 kg.
Technical data
Dimensions
| Length | 354 mm |
|---|---|
| Width | 354 mm |
| Height | 100 mm |
Technical data
| Ölçü G x Y | 40 x 40 mm |
|---|---|
| Material thickness | 4 mm |
| Boyut | B354mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,8691 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
WSK 40 40 FT
354
6008046
WSK 40 50 FT
454
6008054
WSK 40 60 FT
554
6008062
WSK 40 70 FT
654
6008070
WSK 40 80 FT
754
6008089
WSK 40 90 FT
854
6008097
WSK 40 100 FT
954
6008100
Width
WSK 40 40 FT
Item no.
6008046
Width
354
WSK 40 50 FT
Item no.
6008054
Width
454
WSK 40 60 FT
Item no.
6008062
Width
554
WSK 40 70 FT
Item no.
6008070
Width
654
WSK 40 80 FT
Item no.
6008089
Width
754
WSK 40 90 FT
Item no.
6008097
Width
854
WSK 40 100 FT
Item no.
6008100
Width
954



