Screw connector ALU
Type MKR SV ALU
|Item no. 6066248
|EAN 4012196517343



Item no. / Type
6066248 / MKR SV ALU
Width
23 mm
Height
8,5 mm
Colour
aluminium
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Straight connector for straight connection of cable trays, according to the marine standard, and fittings with a side height of 15 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 23 mm |
| Height | 8,5 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 15 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 16x29x60 |
| Material | Aluminium |
| Colour | aluminium |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,352 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Colour
Item no.
MKR SV ALU
23
8,5
alüminyum
6066248
MKR SV ALU
Item no.
6066248
Width
23
Height
8,5
Colour
alüminyum

