Screw-in spacer clip, heavy-duty version M10
Type 2900WM10 21.5 FT
|Item no. 1388037
|EAN 4012195124450



Item no. / Type
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
M10 vida dişi üzerine vidalanabilir.
Technical data
Dimensions
| Length | 56 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Dimension L | 56 mm |
| Dimension A | 56 mm |
| Dimension B | 40 mm |
| Dimension t | 2 mm |
| Dimension x | 2,5 mm |
| Ölçü t1 (mm) | 2,5 |
Technical data
| For diameter | 21,5 |
|---|---|
| Hole size | M10 |
| Halojen İçermez | hayır |
| Vida dişi | M10 |
| Boyut | 1/2'' |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Vida | M6 x 20 |
| for pipe diameter | M20 |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 19 mm |
| Clamping range D, max. | 21,5 mm |
| Boyut | 1/2" |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1339 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Hole size
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Surface
Material
Item no.
2900WM10 21.5 FT
M10
19
21,5
Hot-dip galvanised
Steel
1388037
2900WM10 27 FT
M10
24,5
27
Hot-dip galvanised
Steel
1388053
2900WM10 33.5 FT
M10
30,5
33,5
Hot-dip galvanised
Steel
1388061
2900WM10 48.5 FT
M10
45,5
48,5
Hot-dip galvanised
Steel
1388118
2900WM10 60 FT
M10
56
60
Hot-dip galvanised
Steel
1388134
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2900WM10 21.5 FT
Item no.
1388037
Hole size
M10
Clamping range D, min.
19
Clamping range D, max.
21,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM10 27 FT
Item no.
1388053
Hole size
M10
Clamping range D, min.
24,5
Clamping range D, max.
27
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM10 33.5 FT
Item no.
1388061
Hole size
M10
Clamping range D, min.
30,5
Clamping range D, max.
33,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM10 48.5 FT
Item no.
1388118
Hole size
M10
Clamping range D, min.
45,5
Clamping range D, max.
48,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM10 60 FT
Item no.
1388134
Hole size
M10
Clamping range D, min.
56
Clamping range D, max.
60
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel

