Screw-in spacer clip, heavy-duty version M6
Type 2900WM6 13.5 FT
|Item no. 1385003
|EAN 4012195122838



Item no. / Type
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
M6 vida dişi üzerine vidalanabilir.
Technical data
Dimensions
| Length | 48 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Dimension A | 48 mm |
| Dimension B | 32 mm |
| Dimension d min. | 13,5 mm |
| Dimension t | 2 mm |
| Dimension x | 1 mm |
| Ölçü t1 (mm) | 2 |
| Dimension D | 13,5 mm |
Technical data
| Material thickness | 2 mm |
|---|---|
| For diameter | 13,5 |
| Hole size | M6 |
| Halojen İçermez | hayır |
| Vida dişi | M6 |
| Boyut | 1/4" |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Vida | M6 x 16 |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 12,5 mm |
| Clamping range D, max. | 13,5 mm |
| Boyut | 1/4" |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1028 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material thickness
Hole size
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Surface
Material
Item no.
2900WM6 13.5 FT
2
M6
12,5
13,5
Hot-dip galvanised
Steel
1385003
2900WM6 17 FT
2
M6
16
17
Hot-dip galvanised
Steel
1385011
2900WM6 21.5 FT
2
M6
19
21,5
Hot-dip galvanised
Steel
1385038
2900WM6 27 FT
2
M6
24,5
27
Hot-dip galvanised
Steel
1385054
2900WM6 33.5 FT
2
M6
30,5
33,5
Hot-dip galvanised
Steel
1385062
2900WM6 42.5 FT
2
M6
39,5
42,5
Hot-dip galvanised
Steel
1385089
2900WM6 48.5 FT
2,5
M6
45,5
48,5
Hot-dip galvanised
Steel
1385119
2900WM6 54 FT
2,5
M6
51
54
Hot-dip galvanised
Steel
1385127
2900WM6 60 FT
2,5
M6
56
60
Hot-dip galvanised
Steel
1385135
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2900WM6 13.5 FT
Item no.
1385003
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
12,5
Clamping range D, max.
13,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM6 17 FT
Item no.
1385011
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
16
Clamping range D, max.
17
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM6 21.5 FT
Item no.
1385038
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
19
Clamping range D, max.
21,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM6 27 FT
Item no.
1385054
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
24,5
Clamping range D, max.
27
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM6 33.5 FT
Item no.
1385062
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
30,5
Clamping range D, max.
33,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM6 42.5 FT
Item no.
1385089
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
39,5
Clamping range D, max.
42,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM6 48.5 FT
Item no.
1385119
Material thickness
2,5
Hole size
M6
Clamping range D, min.
45,5
Clamping range D, max.
48,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM6 54 FT
Item no.
1385127
Material thickness
2,5
Hole size
M6
Clamping range D, min.
51
Clamping range D, max.
54
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM6 60 FT
Item no.
1385135
Material thickness
2,5
Hole size
M6
Clamping range D, min.
56
Clamping range D, max.
60
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel

