Screw-in spacer clip, heavy-duty version M8
Type 2900WM8 17 FT
|Item no. 1387014
|EAN 4012195123675



Item no. / Type
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
M8 vida dişi üzerine vidalanabilir
Technical data
Dimensions
| Length | 52 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Dimension A | 52 mm |
| Dimension B | 36 mm |
| Dimension d min. | 17 mm |
| Dimension t | 2 mm |
| Dimension x | 1 mm |
| Ölçü t1 (mm) | 2,5 |
| Dimension D | 17 mm |
Technical data
| Material thickness | 2 mm |
|---|---|
| For diameter | 17 |
| Hole size | M8 |
| Halojen İçermez | hayır |
| Vida dişi | M8 |
| Boyut | 3/8" |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Vida | M6 x 16 |
| for pipe diameter | M16 |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 16 mm |
| Clamping range D, max. | 17 mm |
| Boyut | 3/8" |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1202 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material thickness
Hole size
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Surface
Material
Item no.
2900WM8 17 FT
2
M8
16
17
Hot-dip galvanised
Steel
1387014
2900WM8 21.5 FT
2
M8
19
21,5
Hot-dip galvanised
Steel
1387030
2900WM8 27 FT
2
M8
24,5
27
Hot-dip galvanised
Steel
1387057
2900WM8 33.5 FT
2
M8
30,5
33,5
Hot-dip galvanised
Steel
1387065
2900WM8 42.5 FT
2
M8
39,5
42,5
Hot-dip galvanised
Steel
1387081
2900WM8 48.5 FT
2,5
M8
45,5
48,5
Hot-dip galvanised
Steel
1387111
2900WM8 60 FT
2,5
M8
56
60
Hot-dip galvanised
Steel
1387138
2900WM8 75.5 FT
3
M8
71,5
75,5
Hot-dip galvanised
Steel
1387154
2900WM8 88 FT
3
M8
83
88
Hot-dip galvanised
Steel
1387170
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2900WM8 17 FT
Item no.
1387014
Material thickness
2
Hole size
M8
Clamping range D, min.
16
Clamping range D, max.
17
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM8 21.5 FT
Item no.
1387030
Material thickness
2
Hole size
M8
Clamping range D, min.
19
Clamping range D, max.
21,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM8 27 FT
Item no.
1387057
Material thickness
2
Hole size
M8
Clamping range D, min.
24,5
Clamping range D, max.
27
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM8 33.5 FT
Item no.
1387065
Material thickness
2
Hole size
M8
Clamping range D, min.
30,5
Clamping range D, max.
33,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM8 42.5 FT
Item no.
1387081
Material thickness
2
Hole size
M8
Clamping range D, min.
39,5
Clamping range D, max.
42,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM8 48.5 FT
Item no.
1387111
Material thickness
2,5
Hole size
M8
Clamping range D, min.
45,5
Clamping range D, max.
48,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM8 60 FT
Item no.
1387138
Material thickness
2,5
Hole size
M8
Clamping range D, min.
56
Clamping range D, max.
60
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM8 75.5 FT
Item no.
1387154
Material thickness
3
Hole size
M8
Clamping range D, min.
71,5
Clamping range D, max.
75,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
2900WM8 88 FT
Item no.
1387170
Material thickness
3
Hole size
M8
Clamping range D, min.
83
Clamping range D, max.
88
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel

