Screw-in support clamp
Type SK 213
|Item no. 1488587
|EAN 4012197391997



Item no. / Type
1488587 / SK 213
Length
31 mm
Width
18 mm
Height
36 mm
Vida dişi
M6
Kırılma yükü
0,55 kN
Flanş kalınlığı min.
2 mm
Flanş kalınlığı maks.
16 mm
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Screw-in support clamp for individual mounting solutions. Fastening on steel girders by screwing on.
Technical data
Dimensions
| Length | 31 mm |
|---|---|
| Width | 18 mm |
| Height | 36 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Vida dişi | M6 |
| Hinged | hayır |
| Hinge, adjustable | hayır |
| Kırılma yükü | 0,55 kN |
| Fastening type | Bolts |
| Connection type/component | Miscellaneous |
| Flanş kalınlığı min. | 2 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 16 mm |
| Boyut | 2-13mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Kırılma yükü
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Item no.
SK 213
31
18
36
M6
0,55
2
16
1488587
SK 213
Item no.
1488587
Length
31
Width
18
Height
36
Vida dişi
M6
Kırılma yükü
0,55
Flanş kalınlığı min.
2
Flanş kalınlığı maks.
16
