Screw plug, metric and PG
Type 107VS VM 5 PA
|Item no. 2029511
|EAN 4012195389934



Item no. / Type
Suitable for metric thread dimension
Screw for PG thread dimension
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Monte edilmiş, fakat henüz doldurulmamış V-TEC... kablo rakorlarının toz ve su geçirmeyecek şekilde kapatılması için tapa.
Technical data
Dimensions
| Dimension D1 | 5,5 mm |
|---|---|
| Dimension D2 | 10 mm |
| Dimension L | 9 mm |
| Dimension H | 12,5 mm |
Technical data
| Darbeye dayanıklı | hayır |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Cam elyafı takviyeli | evet |
| Patlamaya karşı korumalı | hayır |
| Boyut | M12 / Pg9 |
| Inner diameter | 5,5 mm |
| Thread type | Metric |
| External diameter | 10 mm |
| For Ex zone gas | Yok |
| For Ex zone dust | Yok |
| Suitable for metric thread dimension | 12 |
| Screw for PG thread dimension | 9 |
| Nominal thread size metric/PG | 12 |
| Version for | Miscellaneous |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -40 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 100 °C |
| Boyut | 5,5mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0012 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Suitable for metric thread dimension
Screw for PG thread dimension
Item no.
107VS VM 5 PA
12
9
2029511
107VS VM 9 PA
16
13,5
2029514
107VS VM 12 PA
20
16
2029517
107VS VM 16 PA
25
21
2029520
107VS VM 20 PA
32
29
2029523
107VS VM 27 PA
40
36
2029529
107VS VM 35 PA
50
42
2029533
Suitable for metric thread dimension
Screw for PG thread dimension
107VS VM 5 PA
Item no.
2029511
Suitable for metric thread dimension
12
Screw for PG thread dimension
9
107VS VM 9 PA
Item no.
2029514
Suitable for metric thread dimension
16
Screw for PG thread dimension
13,5
107VS VM 12 PA
Item no.
2029517
Suitable for metric thread dimension
20
Screw for PG thread dimension
16
107VS VM 16 PA
Item no.
2029520
Suitable for metric thread dimension
25
Screw for PG thread dimension
21
107VS VM 20 PA
Item no.
2029523
Suitable for metric thread dimension
32
Screw for PG thread dimension
29
107VS VM 27 PA
Item no.
2029529
Suitable for metric thread dimension
40
Screw for PG thread dimension
36
107VS VM 35 PA
Item no.
2029533
Suitable for metric thread dimension
50
Screw for PG thread dimension
42
