Separating bracket for wall mounting
Type BSKD-W0511
|Item no. 7215312
|EAN 4012196896110



Item no. / Type
Dimension A
Dimension B
Dimension H
Dimension h
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Separating bracket as installation aid when mounting the PYROLINE® Con D BSK, type BSK 090511 and type BSK 120511, fire protection duct on the wall. Mounting of the bracket directly on the fastening anchors of the fire protection duct.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 27,5 mm |
|---|---|
| Dimension B | 46 mm |
| Dimension H | 37,5 mm |
| Dimension h | 22,5 mm |
Technical data
| Duct height, internal | 50 mm |
|---|---|
| Duct width, internal | 110 mm |
| Fastening type | Screw-on |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,133 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension A
Dimension B
Dimension H
Dimension h
Dimension b
Item no.
BSKD-W0511
27,5
46
37,5
22,5
7215312
BSKD-W0521
52,5
46
62,5
72,5
7215318
PLCD-SB0810
25
76
35
20
7215480
PLCD-SB1220
50
116
60
65
7215484
PLCD-SC0810
25
50
76
45
35
7215490
PLCD-SC1220
50
100
116
80
60
7215494
Dimension A
Dimension B
Dimension H
Dimension h
Dimension b
BSKD-W0511
Item no.
7215312
Dimension A
27,5
Dimension B
46
Dimension H
37,5
Dimension h
22,5
BSKD-W0521
Item no.
7215318
Dimension A
52,5
Dimension B
46
Dimension H
62,5
Dimension h
72,5
PLCD-SB0810
Item no.
7215480
Dimension A
25
Dimension B
76
Dimension H
35
Dimension h
20
PLCD-SB1220
Item no.
7215484
Dimension A
50
Dimension B
116
Dimension H
60
Dimension h
65
PLCD-SC0810
Item no.
7215490
Dimension A
25
Dimension B
50
Dimension H
76
Dimension b
35
Dimension h
45
PLCD-SC1220
Item no.
7215494
Dimension A
50
Dimension B
100
Dimension H
116
Dimension b
60
Dimension h
80


