Separating clamp for ceiling mounting
Type BSKD-B0511
|Item no. 7215356
|EAN 4012196896356



Item no. / Type
Dimension A
Dimension B
Dimension H
Dimension b
Dimension h
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Separating clamp as installation aid when mounting the PYROLINE® Con D BSK, type BSK 090511 and type BSK 120511, fire protection duct on the ceiling. Mounting of the clamp directly on the fastening anchors of the fire protection duct.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 27,5 mm |
|---|---|
| Dimension B | 55 mm |
| Dimension H | 46 mm |
| Dimension b | 37,5 mm |
| Dimension h | 18 mm |
Technical data
| Duct height, internal | 50 mm |
|---|---|
| Duct width, internal | 110 mm |
| Fastening type | Screw-on |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1901 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension A
Dimension B
Dimension H
Dimension b
Dimension h
Item no.
BSKD-B0511
27,5
55
46
37,5
18
7215356
BSKD-B0521
52,5
105
46
62,5
18
7215362
Dimension A
Dimension B
Dimension b
BSKD-B0511
Item no.
7215356
Dimension A
27,5
Dimension B
55
Dimension H
46
Dimension b
37,5
Dimension h
18
BSKD-B0521
Item no.
7215362
Dimension A
52,5
Dimension B
105
Dimension H
46
Dimension b
62,5
Dimension h
18


