Separating retainer 85 FS
Type TSG 85 FS
|Item no. 6062114
|EAN 4012195694571



Item no. / Type
Height
Colour
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Separating retainer for separation of cables of different voltages or functions.
Technical data
Dimensions
| Height | 85 mm |
|---|---|
| Dimension L | 3000 mm |
| Dimension H | 85 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,75 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | yes |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening perforation (ETIM) | no |
| Version for | L profile |
| Fastening type | Screw-on |
| Boyut | 85x2995 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,5357 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
KS GR A2
6062282
Smallest selling unit: 30 piece
30piece
piece
KS KL A2
6062284
Smallest selling unit: 30 piece
30piece
piece
KS MKS SKS FS
6062300
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece

Item no. 6062282
Clamping piece for separating retainer fasteningType
KS GR A2
Smallest selling unit: 30 piece
30piece
piece

Item no. 6062284
Clamping piece for separating retainer fastening A2Type
KS KL A2
Smallest selling unit: 30 piece
30piece
piece

Item no. 6062300
Clamping piece for barrier strips fastening in MKS/SKS FSType
KS MKS SKS FS
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (7)
Declarations (4)
Instructions and Aid (5)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Height
Colour
Item no.
TSG 60 FS
3000
60
zinc
6062068
TSG 85 FS
85
Çinko grisi
6062114
Height
Colour
TSG 60 FS
Item no.
6062068
Length
3000
Height
60
Colour
zinc
TSG 85 FS
Item no.
6062114
Height
85
Colour
Çinko grisi






