Series clip, light grey
Type 2054 14-48 LGR
|Item no. 2255014
|EAN 4012195222798



Item no. / Type
Vida
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Ağır hizmet tipi, ayrıca 16 - 17 mm yarık genişliğine sahip raylar için de uygun; Poliamid kelepçe gövdesi, açık gri RAL 7035;
metal parçalar çelik, elektro galvaniz kaplama.
metal parçalar çelik, elektro galvaniz kaplama.
Technical data
Technical data
| for rail with slot width (with interval), min. | 16 mm |
|---|---|
| yarık uzunluğuna sahip raylar için maks. | 17 mm |
| Darbeye dayanıklı | hayır |
| Halojen İçermez | evet |
| UV-resistant | hayır |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Vida | M8 x 60 |
| Version for | İkili |
| Fastening type | Ray tespitlemesi |
| Clamping range D, min. | 14 mm |
| Clamping range D, max. | 48 mm |
| Boyut | 14-48mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Dimensions
| Dimension B | 26 mm |
|---|---|
| Dimension H | 48 mm |
| Dimension H1 | 24 mm |
| Dimension B1 | 14,5 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1722 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Vida
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Colour
Item no.
2054 14-48 LGR
M8 x 60
14
48
Light grey; RAL 7035
2255014
2055 24-72 LGR
M8 x 80
24
72
Light grey; RAL 7035
2255022
Vida
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2054 14-48 LGR
Item no.
2255014
Vida
M8 x 60
Clamping range D, min.
14
Clamping range D, max.
48
Colour
Light grey; RAL 7035
2055 24-72 LGR
Item no.
2255022
Vida
M8 x 80
Clamping range D, min.
24
Clamping range D, max.
72
Colour
Light grey; RAL 7035

