Serrated washer DIN 6798 A2
Type SWS M6 A2
|Item no. 3404331
|EAN 4012195301936




Item no. / Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
DIN 6798, Form A'ya uygun tırtıllı pul.
Technical data
Dimensions
| Height | 2,1 mm |
|---|---|
| Dimension d | 6,4 mm |
| Dimension d min. | 11 mm |
| Dimension h | 2,1 mm |
Technical data
| Vida dişi | M6 |
|---|---|
| Inner diameter | 0,25 mm |
| External diameter | 11 mm |
| Kalınlık | 2,1 mm |
| Boyut | M6 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Lock washer version | Open external gearing |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0017 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Item no.
SWS M6 A2
6,4
M6
11
2,1
3404331
SWS M8 A2
8,4
M8
15
2,4
3404358
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
SWS M6 A2
Item no.
3404331
Dimension d
6,4
Vida dişi
M6
Dimension d min.
11
Dimension h
2,1
SWS M8 A2
Item no.
3404358
Dimension d
8,4
Vida dişi
M8
Dimension d min.
15
Dimension h
2,4

