Serrated washer DIN 6798 A4
Type SWS M6 A4
|Item no. 3404372
|EAN 4012196095506




Item no. / Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
DIN 6798, Form A'ya uygun tırtıllı pul.
Technical data
Dimensions
| Height | 2,1 mm |
|---|---|
| Dimension d | 6,4 mm |
| Dimension d max. | 11 mm |
| Dimension d min. | 11 mm |
| Dimension h | 2,1 mm |
Technical data
| Vida dişi | M6 |
|---|---|
| External diameter | 11 mm |
| Kalınlık | 2,1 mm |
| Boyut | M6 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Lock washer version | Open external gearing |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0041 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Item no.
SWS M6 A4
6,4
M6
11
2,1
3404372
SWS M8 A4
8,4
M8
15
2,4
3404377
SWS M10 A4
10,5
M10
18
2,7
3404381
SWS M12 A4
13
M12
20,5
3
3404385
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
SWS M6 A4
Item no.
3404372
Dimension d
6,4
Vida dişi
M6
Dimension d min.
11
Dimension h
2,1
SWS M8 A4
Item no.
3404377
Dimension d
8,4
Vida dişi
M8
Dimension d min.
15
Dimension h
2,4
SWS M10 A4
Item no.
3404381
Dimension d
10,5
Vida dişi
M10
Dimension d min.
18
Dimension h
2,7
SWS M12 A4
Item no.
3404385
Dimension d
13
Vida dişi
M12
Dimension d min.
20,5
Dimension h
3
