Serrated washer DIN 6798 G
Type SWS M5 G
|Item no. 3404056
|EAN 4012195301578



Item no. / Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
DIN 6798, Form A'ya uygun tırtıllı pul.
Technical data
Dimensions
| Height | 1,8 mm |
|---|---|
| Dimension d | 5,3 mm |
| Dimension d min. | 10 mm |
| Dimension h | 1,8 mm |
Technical data
| Vida dişi | M5 |
|---|---|
| External diameter | 10 mm |
| Kalınlık | 1,8 mm |
| Boyut | M5 |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
| Lock washer version | Open external gearing |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,001 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Item no.
SWS M5 G
5,3
M5
10
1,8
3404056
SWS M6 G
6,4
M6
11
2,1
3404064
SWS M8 G
8,4
M8
15
2,4
3404080
SWS M10 G
10,5
M10
18
2,7
3404102
SWS M12 G
13
M12
20,5
3
3404129
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
SWS M5 G
Item no.
3404056
Dimension d
5,3
Vida dişi
M5
Dimension d min.
10
Dimension h
1,8
SWS M6 G
Item no.
3404064
Dimension d
6,4
Vida dişi
M6
Dimension d min.
11
Dimension h
2,1
SWS M8 G
Item no.
3404080
Dimension d
8,4
Vida dişi
M8
Dimension d min.
15
Dimension h
2,4
SWS M10 G
Item no.
3404102
Dimension d
10,5
Vida dişi
M10
Dimension d min.
18
Dimension h
2,7
SWS M12 G
Item no.
3404129
Dimension d
13
Vida dişi
M12
Dimension d min.
20,5
Dimension h
3
