Side end panel 85 FS
Type SEB 85 FS
|Item no. 7083008
|EAN 4012196568802



Item no. / Type
7083008 / SEB 85 FS
Height
76 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Side end plate for side reinforcement at the ends of the cable tray and as cable protection.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 63 mm |
|---|---|
| Width | 12,5 mm |
| Height | 76 mm |
| Dimension H | 76 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Boyut | B85mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,164 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Item no.
SEB 85 FS
76
7083008
SEB 85 FS
Item no.
7083008
Height
76


