Side holder, universal FS
Type SHU M12 FS
|Item no. 6015322
|EAN 4012195851844



Item no. / Type
6015322 / SHU M12 FS
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Side holder to fasten cable trays, mesh cable trays and cable ladders to ceilings using a threaded rod.
Technical data
Dimensions
| Length | 76 mm |
|---|---|
| Width | 36 mm |
| Height | 25 mm |
Technical data
| Material thickness | 2 mm |
|---|---|
| Kırılma yükü | 0,5 kN |
| Boyut | 75x36x2 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2219 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
SHU M12 FS
6015322
SHU M12 FS
Item no.
6015322


