Slide nut A4
Type ACMSN M6 A4
|Item no. 1147076
|EAN 4012196488780



Item no. / Type
Length
Width
Height
Thread
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Slide nut for use with CM3015, CM3518 and AM3518 profile rails.
Slide nut for use with C30 profile rungs.
Slide nut for use with C30 profile rungs.
Technical data
Dimensions
| Length | 26 mm |
|---|---|
| Width | 16,5 mm |
| Height | 4 mm |
| Dimension L | 26 mm |
| Dimension B | 16 mm |
| Dimension H | 4 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Thread | M6 |
| With spring | no |
| Dimension | M6 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
Environmental Data
0,0689 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0689 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Thread
Item no.
ACMSN M6 A4
26
16,5
4
M6
1147076
ACMSN M8 A4
26
16,5
5
M8
1147080
ACMSN M10 A4
26
16,5
6
M10
1147084
Height
Thread
ACMSN M6 A4
Item no.
1147076
Length
26
Width
16,5
Height
4
Thread
M6
ACMSN M8 A4
Item no.
1147080
Length
26
Width
16,5
Height
5
Thread
M8
ACMSN M10 A4
Item no.
1147084
Length
26
Width
16,5
Height
6
Thread
M10

