Slide nut A4
Type MS41SN M10 A4
|Item no. 1147234
|EAN 4012196489916



Item no. / Type
Length
Width
Height
Thread
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Slide nut for use with MS4121 und MS4141 profile rails
Technical data
Dimensions
| Length | 35 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 8 mm |
| Dimension H | 8 mm |
Technical data
| Thread metric | 10 |
|---|---|
| Thread | M10 |
| With spring | no |
| Dimension | M10 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
Environmental Data
0,1761 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1761 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Thread
Item no.
MS41SN M6 A4
35
20
6
M6
1147226
MS41SN M8 A4
35
20
6
M8
1147230
MS41SN M10 A4
35
20
8
M10
1147234
MS41SN M12 A4
35
20
9
M12
1147238
Height
Thread
MS41SN M6 A4
Item no.
1147226
Length
35
Width
20
Height
6
Thread
M6
MS41SN M8 A4
Item no.
1147230
Length
35
Width
20
Height
6
Thread
M8
MS41SN M10 A4
Item no.
1147234
Length
35
Width
20
Height
8
Thread
M10
MS41SN M12 A4
Item no.
1147238
Length
35
Width
20
Height
9
Thread
M12

