Slide nut with spring ZL
Type MS41SNF M6 F
|Item no. 1147306
|EAN 4012196489930



Item no. / Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Slide nut with spring for use with MS4121 und MS4141 profile rails
Technical data
Dimensions
| Length | 35 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 6 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Vida dişi | M6 |
| With spring | evet |
| Boyut | M6 |
| Surface | Hot galvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0902 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Item no.
MS41SNF M6 F
35
20
6
M6
1147306
MS41SNF M8 F
35
20
6
M8
1147310
MS41SNF M10 F
35
20
8
M10
1147314
MS41SNF M12 F
35
20
9,5
M12
1147318
Height
Vida dişi
MS41SNF M6 F
Item no.
1147306
Length
35
Width
20
Height
6
Vida dişi
M6
MS41SNF M8 F
Item no.
1147310
Length
35
Width
20
Height
6
Vida dişi
M8
MS41SNF M10 F
Item no.
1147314
Length
35
Width
20
Height
8
Vida dişi
M10
MS41SNF M12 F
Item no.
1147318
Length
35
Width
20
Height
9,5
Vida dişi
M12

