Slide nut ZL
Type ACMSN M10 ZL
|Item no. 1147064
|EAN 4012196488858



Item no. / Type
Length
Width
Height
Thread
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Slide nut for use with CM3015, CM3518 and AM3518 profile rails.
Slide nut for use with C30 profile rungs.
Slide nut for use with C30 profile rungs.
Technical data
Dimensions
| Length | 26 mm |
|---|---|
| Width | 16,5 mm |
| Height | 6 mm |
| Dimension L | 26 mm |
| Dimension B | 16,5 mm |
| Dimension H | 6 mm |
Technical data
| Thread metric | 10 |
|---|---|
| Thread | M10 |
| With spring | no |
| Dimension | M10 |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Environmental Data
0,0396 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0396 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Thread
Item no.
ACMSN M6 ZL
26
16,5
4
M6
1147056
ACMSN M8 ZL
26
16,5
5
M8
1147060
ACMSN M10 ZL
26
16,5
6
M10
1147064
Height
Thread
ACMSN M6 ZL
Item no.
1147056
Length
26
Width
16,5
Height
4
Thread
M6
ACMSN M8 ZL
Item no.
1147060
Length
26
Width
16,5
Height
5
Thread
M8
ACMSN M10 ZL
Item no.
1147064
Length
26
Width
16,5
Height
6
Thread
M10


