Slide nut ZL
Type MS41SN M6 ZL
|Item no. 1147206
|EAN 4012196489855




Item no. / Type
Length
Width
Height
Thread
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Slide nut for use with MS4121 und MS4141 profile rails
Technical data
Dimensions
| Length | 35 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 6 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Thread | M6 |
| With spring | no |
| Dimension | M6 |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Environmental Data
0,0751 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0751 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Thread
Item no.
MS41SN M6 ZL
35
20
6
M6
1147206
MS41SN M8 ZL
35
20
6
M8
1147210
MS41SN M10 ZL
35
20
8
M10
1147214
MS41SN M12 ZL
35
20
9,5
M12
1147218
Height
Thread
MS41SN M6 ZL
Item no.
1147206
Length
35
Width
20
Height
6
Thread
M6
MS41SN M8 ZL
Item no.
1147210
Length
35
Width
20
Height
6
Thread
M8
MS41SN M10 ZL
Item no.
1147214
Length
35
Width
20
Height
8
Thread
M10
MS41SN M12 ZL
Item no.
1147218
Length
35
Width
20
Height
9,5
Thread
M12


