Slide nut ZL
Type MS50SN M10 ZL
|Item no. 1147164
|EAN 4012196489633



Item no. / Type
Length
Width
Height
Thread
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Slide nut for use with MS5030 profile rail
Technical data
Dimensions
| Length | 43 mm |
|---|---|
| Width | 21 mm |
| Height | 12 mm |
Technical data
| Thread metric | 10 |
|---|---|
| Thread | M10 |
| With spring | no |
| Dimension | M10 |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Environmental Data
0,1629 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1629 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Thread
Item no.
MS50SN M6 ZL
43
21
12
M6
1147156
MS50SN M8 ZL
43
21
12
M8
1147160
MS50SN M10 ZL
43
21
12
M10
1147164
MS50SN M12 ZL
43
21
12
M12
1147168
Thread
MS50SN M6 ZL
Item no.
1147156
Length
43
Width
21
Height
12
Thread
M6
MS50SN M8 ZL
Item no.
1147160
Length
43
Width
21
Height
12
Thread
M8
MS50SN M10 ZL
Item no.
1147164
Length
43
Width
21
Height
12
Thread
M10
MS50SN M12 ZL
Item no.
1147168
Length
43
Width
21
Height
12
Thread
M12

