SLL 60 medium-duty vertical ladder, 6 m, FS
Type SLL 620 CPS 4 FS
|Item no. 6010620
|EAN 4012195433965



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 6 m
6m
m
Description
Vertical ladder with a side height of 60 mm with riveted C profile rungs, open in upwards direction.
Fastening takes place directly on the wall or using the wall brackets, type WB 30/75. The slot dimension of the rung is 18 mm and the appropriate clamp clip is type 2056U.
Technical data
Dimensions
| Length | 6000 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Rung slot dimension | 18,00 |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Usable cross-section | 76 cm² |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Çerçeve mesafesi | 600 mm |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Yan parça kalınlığı | 1,5 mm |
| Boyut | 60x200x6000 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,5997 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
SLL 620 CPS 4 FS
200
1,5
6010620
SLL 630 CPS 4 FS
300
1,5
6010622
SLL 640 CPS 4 FS
400
1,5
6010624
SLL 650 CPS 4 FS
500
1,5
6010626
SLL 660 CPS 4 FS
600
1,5
6010628
Width
SLL 620 CPS 4 FS
Item no.
6010620
Width
200
Yan parça kalınlığı
1,5
SLL 630 CPS 4 FS
Item no.
6010622
Width
300
Yan parça kalınlığı
1,5
SLL 640 CPS 4 FS
Item no.
6010624
Width
400
Yan parça kalınlığı
1,5
SLL 650 CPS 4 FS
Item no.
6010626
Width
500
Yan parça kalınlığı
1,5
SLL 660 CPS 4 FS
Item no.
6010628
Width
600
Yan parça kalınlığı
1,5




