Snow catching grate clamp Cu
Type 264 CU
|Item no. 5316553
|EAN 4012195420378




Item no. / Type
5316553 / 264 CU
Uyumluluk
Rd 8-10 mm
Clamping range, max.
8 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
• Plate thickness to 8 mm
• With 4 hexagonal bolts M6 x 16
• With 4 hexagonal bolts M6 x 16
Technical data
Technical data
| Ayırma plakası | no |
|---|---|
| Type of fastening screw | Hexagonal bolt |
| Type of connector | Snow-catching grate clamp |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 8-10mm |
| Material | Copper |
| Clamping range, max. | 8 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,7437 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Uyumluluk
Clamping range, max.
Item no.
264 CU
Rd 8-10
8
5316553
264 CU
Item no.
5316553
Uyumluluk
Rd 8-10
Clamping range, max.
8



