Snow catching grate clamp FT
Type 264
|Item no. 5316510
|EAN 4012195420316




Item no. / Type
5316510 / 264
Uyumluluk
Rd 8-10 mm
Clamping range, max.
8 mm
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
• Plate thickness to 8 mm
• With 4 hexagonal bolts M6 x 16
• With 4 hexagonal bolts M6 x 16
Technical data
Technical data
| Ayırma plakası | no |
|---|---|
| Type of fastening screw | Hexagonal bolt |
| Type of connector | Snow-catching grate clamp |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 8-10mm |
| Surface | Hot galvanized |
| Material | Steel |
| Clamping range, max. | 8 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,466 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Uyumluluk
Clamping range, max.
Item no.
264
Rd 8-10
8
5316510
264
Item no.
5316510
Uyumluluk
Rd 8-10
Clamping range, max.
8


