SOM clip, single, hardly flammable
Type 3083 LGR
|Item no. 2124459
|EAN 4012195196815




Item no. / Type
2124459 / 3083 LGR
Clamping range D, min.
32 mm
Clamping range D, max.
45 mm
Colour
Light grey; RAL 7035
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Plastik vidalı, bu nedenle paslanmaz, ağaç vidaları veya 5 mm çakmalı dübel aracılığıyla tespit edebilmek için uzun deliğe sahiptir. Zor yanıcı.
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 77 mm |
|---|---|
| Dimension H1 | 12 mm |
| Dimension b | 21 mm |
| Dimension H2 | 54 mm |
| Dimension H3 | 57 mm |
| Dimension d min. | 32 mm |
| Dimension b1 | 6,5 mm |
| Dimension d max. | 45 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | evet |
|---|---|
| UV-resistant | hayır |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | evet |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Vida | M8 x 40 |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 32 mm |
| Clamping range D, max. | 45 mm |
| Boyut | 32-45mm |
| Material | Duroplast, Aminoplast Typ 131.5 |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1608 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Colour
Item no.
3083 LGR
32
45
Light grey; RAL 7035
2124459
3083 LGR
Item no.
2124459
Clamping range D, min.
32
Clamping range D, max.
45
Colour
Light grey; RAL 7035

