Spacer
Type AH1
|Item no. 6178540
|EAN 4012196014873



Item no. / Type
Dimension a
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Stackable spacer for height compensation between the different component heights.
Height 12 mm, Ø 24 mm
Height 12 mm, Ø 24 mm
Technical data
Technical data
| Diameter | 24 mm |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Hardened | no |
| Inner diameter | 6,5 mm |
| With toothing | no |
| External diameter | 24 mm |
| Boyut | H 12mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Grey |
Dimensions
| Dimension a | 12 mm |
|---|
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0143 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension a
Colour
Item no.
AH1
12
Grey
6178540
AH2
20
Grey
6178542
Dimension a
AH1
Item no.
6178540
Dimension a
12
Colour
Grey
AH2
Item no.
6178542
Dimension a
20
Colour
Grey

