Spacer A2
Type DSK 45 A2
|Item no. 6416489
|EAN 4012196202751



Item no. / Type
6416489 / DSK 45 A2
Length
80 mm
Width
45 mm
Height
40 mm
Colour
stainless steel
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Spacer for use in US 5 supports.
For static reasons, the spacer is always used to increase stability to prevent the support from deforming when the bracket is tightened with the hexagonal bolts.
Technical data
Dimensions
| Length | 80 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 40 mm |
Technical data
| With screw accessories | no |
|---|---|
| Ölçü | 80 x 45 x 40 x 2,5 |
| Suitable for profile shapes | U profile |
| Boyut | 80x45x40 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,8726 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
DSK 45 A2
80
45
40
stainless steel
6416489
DSK 45 A2
Item no.
6416489
Length
80
Width
45
Height
40
Colour
stainless steel


