Spacer A4
Type DSK 25 A4
|Item no. 6416450
|EAN 4012195618485



Item no. / Type
6416450 / DSK 25 A4
Length
40 mm
Width
45 mm
Height
22,5 mm
Colour
stainless steel
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Spacer for use in US 3 supports. The spacer increases the stability of the U-profile and prevents deformation of the support when tightening continuous hexagon bolts.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 22,5 mm |
Technical data
| With screw accessories | no |
|---|---|
| Ölçü | 46 x 40 x 22,5 |
| Suitable for profile shapes | U profile |
| Boyut | 46x40x22,5 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0152 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
DSK 25 A4
40
45
22,5
stainless steel
6416450
DSK 25 A4
Item no.
6416450
Length
40
Width
45
Height
22,5
Colour
stainless steel


