Spacer clip 732 FT
Type ASG 732 17 FT
|Item no. 1362367
|EAN 4012196599394




Item no. / Type
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Vidalı ayarlı kelepçe ile yapılan montajlar. Ayarlı kelepçeleri ve vidalı ayarlı kelepçeler, alaşımlı çelik V2A, elektro galvaniz veya sıcak daldırma galvanize kaplamalı çelik veya alüminyum malzemesinden üretilmektedir. Tespitleme, ankraj vidaları veya olta tipi dübeller ve Sprint vidalar ile yapılabilir.
Technical data
Technical data
| Maintain electrical functions | evet |
|---|---|
| Material thickness | 1,25 mm |
| For diameter | 14 - 17 |
| Halojen İçermez | evet |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Distance to the wall | evet |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Threaded connection |
| Clamping range D, min. | 14 mm |
| Clamping range D, max. | 17 mm |
| Boyut | 14-17mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Dimensions
| Dimension A | 44 mm |
|---|---|
| Dimension B | 32 mm |
| Dimension d max. | 17 mm |
| Dimension d min. | 14 mm |
| Dimension H1 | 6,5 mm |
| Dimension b | 18 mm |
| Dimension x | 4,5 mm |
| Ölçü t1 (mm) | 1,25 |
| Ölçü t2 (mm) | 1,25 |
| Dimension D | 17 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0657 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (5)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Surface
Material
Item no.
ASG 732 6 FT
1,25
5
6
Hot-dip galvanised
Steel
1362354
ASG 732 7 FT
1,25
6
7
Hot-dip galvanised
Steel
1362356
ASG 732 8 FT
1,25
7
8
Hot-dip galvanised
Steel
1362358
ASG 732 10 FT
1,25
8
10
Hot-dip galvanised
Steel
1362360
ASG 732 12 FT
1,25
10
12
Hot-dip galvanised
Steel
1362362
ASG 732 14 FT
1,25
12
14
Hot-dip galvanised
Steel
1362364
ASG 732 17 FT
1,25
14
17
Hot-dip galvanised
Steel
1362367
ASG 732 20 FT
1,25
17
20
Hot-dip galvanised
Steel
1362369
ASG 732 25 FT
1,25
20
25
Hot-dip galvanised
Steel
1362372
ASG 732 30 FT
1,5
25
30
Hot-dip galvanised
Steel
1362374
ASG 732 36 FT
1,5
30
36
Hot-dip galvanised
Steel
1362378
ASG 732 44 FT
1,5
36
44
Hot-dip galvanised
Steel
1362382
ASG 732 53 FT
1,5
44
53
Hot-dip galvanised
Steel
1362386
ASG 732 63 FT
1,5
53
63
Hot-dip galvanised
Steel
1362389
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
ASG 732 6 FT
Item no.
1362354
Material thickness
1,25
Clamping range D, min.
5
Clamping range D, max.
6
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 7 FT
Item no.
1362356
Material thickness
1,25
Clamping range D, min.
6
Clamping range D, max.
7
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 8 FT
Item no.
1362358
Material thickness
1,25
Clamping range D, min.
7
Clamping range D, max.
8
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 10 FT
Item no.
1362360
Material thickness
1,25
Clamping range D, min.
8
Clamping range D, max.
10
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 12 FT
Item no.
1362362
Material thickness
1,25
Clamping range D, min.
10
Clamping range D, max.
12
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 14 FT
Item no.
1362364
Material thickness
1,25
Clamping range D, min.
12
Clamping range D, max.
14
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 17 FT
Item no.
1362367
Material thickness
1,25
Clamping range D, min.
14
Clamping range D, max.
17
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 20 FT
Item no.
1362369
Material thickness
1,25
Clamping range D, min.
17
Clamping range D, max.
20
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 25 FT
Item no.
1362372
Material thickness
1,25
Clamping range D, min.
20
Clamping range D, max.
25
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 30 FT
Item no.
1362374
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
25
Clamping range D, max.
30
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 36 FT
Item no.
1362378
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
30
Clamping range D, max.
36
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 44 FT
Item no.
1362382
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
36
Clamping range D, max.
44
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 53 FT
Item no.
1362386
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
44
Clamping range D, max.
53
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
ASG 732 63 FT
Item no.
1362389
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
53
Clamping range D, max.
63
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel


