Spacer clip 733 ALU
Type ASL 733 17 ALU
|Item no. 1362812
|EAN 4012196600168




Item no. / Type
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Vidalı ayarlı kelepçe ile yapılan montajlar. Ayarlı kelepçeleri ve vidalı ayarlı kelepçeler, alaşımlı çelik V2A, elektro galvaniz veya sıcak daldırma galvanize kaplamalı çelik veya alüminyum malzemesinden üretilmektedir. Tespitleme, ankraj vidaları veya olta tipi dübeller ve Sprint vidalar ile yapılabilir.
Technical data
Technical data
| Material thickness | 1,5 mm |
|---|---|
| For diameter | 14 - 17 |
| Halojen İçermez | evet |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Distance to the wall | evet |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 14 mm |
| Clamping range D, max. | 17 mm |
| Boyut | 14-17mm |
| Material | Aluminium |
Dimensions
| Dimension L | 10 mm |
|---|---|
| Dimension A | 44 mm |
| Dimension B | 32 mm |
| Dimension d max. | 17 mm |
| Dimension d min. | 14 mm |
| Dimension b | 14 mm |
| Dimension x | 4,5 mm |
| Dimension s | 9,5 mm |
| Ölçü t1 (mm) | 1,25 |
| Ölçü t2 (mm) | 1,5 |
| Dimension D | 17 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1524 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Material
Item no.
ASL 733 10 ALU
1,5
8
10
Aluminium
1362804
ASL 733 12 ALU
1,5
10
12
Aluminium
1362806
ASL 733 14 ALU
1,5
12
14
Aluminium
1362808
ASL 733 17 ALU
1,5
14
17
Aluminium
1362812
ASL 733 20 ALU
1,5
17
20
Aluminium
1362814
ASL 733 25 ALU
1,5
20
25
Aluminium
1362818
ASL 733 30 ALU
1,5
25
30
Aluminium
1362822
ASL 733 36 ALU
1,5
30
36
Aluminium
1362826
ASL 733 44 ALU
1,5
36
44
Aluminium
1362830
ASL 733 53 ALU
1,5
44
53
Aluminium
1362834
ASL 733 63 ALU
1,5
53
63
Aluminium
1362838
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
ASL 733 10 ALU
Item no.
1362804
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
8
Clamping range D, max.
10
Material
Aluminium
ASL 733 12 ALU
Item no.
1362806
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
10
Clamping range D, max.
12
Material
Aluminium
ASL 733 14 ALU
Item no.
1362808
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
12
Clamping range D, max.
14
Material
Aluminium
ASL 733 17 ALU
Item no.
1362812
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
14
Clamping range D, max.
17
Material
Aluminium
ASL 733 20 ALU
Item no.
1362814
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
17
Clamping range D, max.
20
Material
Aluminium
ASL 733 25 ALU
Item no.
1362818
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
20
Clamping range D, max.
25
Material
Aluminium
ASL 733 30 ALU
Item no.
1362822
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
25
Clamping range D, max.
30
Material
Aluminium
ASL 733 36 ALU
Item no.
1362826
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
30
Clamping range D, max.
36
Material
Aluminium
ASL 733 44 ALU
Item no.
1362830
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
36
Clamping range D, max.
44
Material
Aluminium
ASL 733 53 ALU
Item no.
1362834
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
44
Clamping range D, max.
53
Material
Aluminium
ASL 733 63 ALU
Item no.
1362838
Material thickness
1,5
Clamping range D, min.
53
Clamping range D, max.
63
Material
Aluminium


