Speakon connection, 1 module, straight outlet, 4-pin socket, as screw connection, pure white
Type MTG-SON S RW1
|Item no. 6105270
|EAN 4012196102150




Item no. / Type
Use
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Multimedia support with one Speakon connection socket, straight cable outlet, without labelling panel, Speakon 4-pin socket with screw connection. Support plate with locking fastening, suitable for horizontal and vertical installation in the system environment.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
Technical data
Dimensions
| Width | 45 mm |
|---|---|
| Height | 45 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Ünite sayısı | 1 |
| Çekme yükü azaltma imkanı | no |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Support ring | yes |
| With dust protection | no |
| With printed label | no |
| Lamp-wire connector | no |
| Depth | 9 mm |
| Surface version | Matt |
| Transparent | no |
| Combination | Basic element with central cover plate |
| Use | Loudspeaker connection |
| Labelling panel | Without labelling panel |
| Fastening type | Lock |
| Boyut | 45x45mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1506 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Use
Colour
Item no.
MTG-SON S RW1
Hoparlör bağlantısı
Pure white; RAL 9010
6105270
MTG-SON S SWGR1
Hoparlör bağlantısı
Black-grey; RAL 7021
6105272
MTG-SON S AL1
Hoparlör bağlantısı
Aluminium painted
6105274
Colour
MTG-SON S RW1
Item no.
6105270
Use
Hoparlör bağlantısı
Colour
Pure white; RAL 9010
MTG-SON S SWGR1
Item no.
6105272
Use
Hoparlör bağlantısı
Colour
Black-grey; RAL 7021
MTG-SON S AL1
Item no.
6105274
Use
Hoparlör bağlantısı
Colour
Aluminium painted


