Splint for trapezoidal ceiling bracket A2
Type TPB R A2
|Item no. 6357538
|EAN 4012195523727



Item no. / Type
6357538 / TPB R A2
kN de F
0,8 kN
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Splint for fastening and securing the ceiling bracket to trapezoidal ceilings.
Important: Observe the statics of the trapezoidal metal ceiling.
Technical data
Dimensions
| Length | 145 mm |
|---|---|
| Width | 9,5 mm |
| Height | 22,5 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Material thickness | 1,5 mm |
| Ayarlanabilir | yes |
| Kafes kablo kanalı için uygun | yes |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Hinged | no |
| Kırılma yükü | 0,8 kN |
| kN de F | 0,8 kN |
| Boyut | 145x10 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2457 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
kN de F
Item no.
TPB R A2
0,8
6357538
TPB R A2
Item no.
6357538
kN de F
0,8


