Steel wire grid
Type SDG-2
|Item no. 7202971
|EAN 4012195847892



Item no. / Type
7202971 / SDG-2
Dimension L
1000 mm
Dimension B
600 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Steel wire grid as support and protection grid, wire diameter 4 mm
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 1000 mm |
|---|---|
| Dimension B | 600 mm |
Technical data
| Type of accessory | Steel wire grid |
|---|---|
| Ölçü | 1000x600 |
| Boyut | 1000x600mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 5,2484 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
MMS+ MS 7.5x50
3498261
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece

Item no. 3498261
MMS-plus MS 7.5x50 mounting bolt tie, with flat pan headType
MMS+ MS 7.5x50
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Dimension B
Item no.
SDG-2
1000
600
7202971
SDG-2
Item no.
7202971
Dimension L
1000
Dimension B
600




