Straight and angle connector 110 FS
Type RLVL 110 FS
|Item no. 6067131
|EAN 4012196065653



Item no. / Type
6067131 / RLVL 110 FS
Width
4 mm
Height
110 mm
Colour
zinc
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Straight and angle connector for cable trays and fittings with a side height of 110 mm.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 4 mm |
| Height | 110 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | yes |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 110 mm |
| Version for | Straight and angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,9063 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (8)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Colour
Item no.
RLVL 110 FS
4
110
Çinko grisi
6067131
RLVL 110 FS
Item no.
6067131
Width
4
Height
110
Colour
Çinko grisi

