Straight and angle connector 200 FT
Type LWVM 200 FT
|Item no. 6083200
|EAN 4012196947836



Item no. / Type
6083200 / LWVM 200 FT
Width
2,5 mm
Height
194 mm
Plate thickness
2,5 mm
Colour
zinc
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
Usable as a straight connector for straight connections of cable trays (FT) with a side height of 200 mm. Usable as angle connector for horizontal brackets without fittings.
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 2,5 mm |
| Height | 194 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 2,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 300 x 194 x 2 |
| Suitable for cable tray system height | 200 mm |
| Version for | Straight and angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 200x300 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,9176 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Colour
Item no.
LWVM 200 FT
2,5
194
2,5
Çinko grisi
6083200
LWVM 200 FT
Item no.
6083200
Width
2,5
Height
194
Plate thickness
2,5
Colour
Çinko grisi


