Straight and angle connector 50 FT
Type VF AZK FT
|Item no. 6066550
|EAN 4012196064991



Item no. / Type
6066550 / VF AZK FT
Width
100 mm
Height
45 mm
Plate thickness
1,5 mm
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Straight and angle connector for connection of AZ channels.
An adjustable connector can be created using two straight and angle connectors. Scope of delivery including bolts with combination nuts.
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 45 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 50 mm |
| Version for | Straight and angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 45x100 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1992 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Item no.
VF AZK FT
100
45
1,5
6066550
VF AZK FT
Item no.
6066550
Width
100
Height
45
Plate thickness
1,5


