Straight and angle connector A2
Type VF AZK A2
|Item no. 6066569
|EAN 4012196065059



Item no. / Type
6066569 / VF AZK A2
Width
100 mm
Height
45 mm
Plate thickness
1,5 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Straight and angle connector for connection of AZ channels.
An adjustable connector can be created using two straight and angle connectors. Scope of delivery includes bolts and nuts.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 45 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 100 x 45 |
| Suitable for cable tray system height | 50 mm |
| Version for | Straight and angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 45x100 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4299 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Item no.
VF AZK A2
100
45
1,5
6066569
VF AZK A2
Item no.
6066569
Width
100
Height
45
Plate thickness
1,5


