Straight and angle connector A2
Type WRWVK 160 A2
|Item no. 6227836
|EAN 4012195767923



Item no. / Type
6227836 / WRWVK 160 A2
Height
160 mm
Plate thickness
2,5 mm
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
Angle connector for wide span cable trays and ladders with a side height of 160 mm.
Including appropriate bolts, washers and nuts.
Technical data
Dimensions
| Length | 500 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 160 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 2,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 160 mm |
| Version for | Angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 160x500 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 11,6452 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Item no.
WRWVK 160 A2
160
2,5
6227836
WRWVK 160 A2
Item no.
6227836
Height
160
Plate thickness
2,5



