Straight and angle connector A2
Type LWVG 60 A2
|Item no. 6208898
|EAN 4012195065616



Item no. / Type
6208898 / LWVG 60 A2
Height
60 mm
Plate thickness
1,5 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Angle connector as external connector to join cable ladders and fittings with a side height of 60 mm and continuous rail perforation.
The bolt fastening ensures the continuity of the equipotential bonding.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 28 mm |
| Height | 60 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 64x150 |
| Suitable for cable tray system height | 60 mm |
| Version for | Angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 64x150 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,3755 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Item no.
LWVG 60 A2
60
1,5
6208898
LWVG 60 A2
Item no.
6208898
Height
60
Plate thickness
1,5



