Straight and angle connector A4
Type WRWVK 110 A4
|Item no. 6091397
|EAN 4012195403111



Item no. / Type
6091397 / WRWVK 110 A4
Height
110 mm
Plate thickness
2,5 mm
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
Angle connector for wide span cable trays and ladders with a side height of 110 mm.
Including appropriate bolts, washers and nuts.
Technical data
Dimensions
| Length | 250 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 110 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 2,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 110 mm |
| Version for | Angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 110x250 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,8526 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Item no.
WRWVK 110 A4
110
2,5
6091397
WRWVK 110 A4
Item no.
6091397
Height
110
Plate thickness
2,5



