Straight and angle connector FS
Type LWVG 110 FS
|Item no. 6216587
|EAN 4012195065692



Item no. / Type
6216587 / LWVG 110 FS
Height
110 mm
Plate thickness
1,5 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Angle connector as external connector to join cable ladders and fittings with a side height of 110 mm and continuous rail perforation.
The bolt fastening ensures the continuity of the equipotential bonding.
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 28 mm |
| Height | 110 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 114x300 |
| Suitable for cable tray system height | 110 mm |
| Version for | Angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 114x300 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,4744 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Item no.
LWVG 110 FS
110
1,5
6216587
LWVG 110 FS
Item no.
6216587
Height
110
Plate thickness
1,5


